Kurs montażu filmów dla początkujących

Zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli środowiska kultury z WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO na bezpłatne webinarium pt.: „Kurs montażu filmów dla początkujących” (za pomocą darmowego oprogramowania Microsoft Zdjęcia).

KIEDY?
09.11.2020, godz. 10:00 – 12:30

GDZIE?
Platforma Zoom
Link do spotkania oraz hasło do logowania otrzymają Państwo drogą mailową na adres wpisany w formularzu.

ZAPISY: https://forms.gle/Qf4Ty4kSMvEJyxCy5
Liczba miejsc ograniczona!

OPIS
Podczas interaktywnych zajęć pokażę, jak zmontować prosty filmik w darmowej aplikacji Microsoft Zdjęcia. Czy to relacja z wydarzenia kulturalnego, festiwalu, czy prywatne nagrania z wakacji, po ukończeniu kursu uczestnik będzie potrafił stworzyć krótki film z muzyką, animowanymi zdjęciami oraz nowoczesnymi napisami i planszą tytułową. Nie dajcie się zwieść nazwie – Microsoft Zdjęcia (program jest częścią systemu operacyjnego Windows 10) jest doskonałym narzędziem do montażu prostych, ale nowoczesnych i profesjonalnie wyglądających form filmowych.

Kurs przeznaczony jest dla ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z montażem, program Microsoft Zdjęcia jest bardzo intuicyjny i prosty, ale nie nadaje się do bardziej złożonych i zaawansowanych prac montażowych.

Zajęcia będą miały formę webinaru (połączenie z trenerem w czasie rzeczywistym). Rozpoczną się od omówienia programu, uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak wygląda praca w Microsoft Zdjęcia, będzie czas na zadawanie pytań. Później przejdziemy do części praktycznej, gdzie każdy będzie miał za zadanie zmontować krótki film z otrzymanych materiałów.

Program kursu:

  1. Zakładanie nowego projektu i importowanie filmów oraz zdjęć do programu Microsoft Zdjęcia
  2. Montaż – sekwencja wideo (łączenie kilku filmików) – omówienie podstaw działania programu i dostępnych narzędzi
  3. Łatwe dodawanie animowanych tekstów, plansz tytułowych i podpisów
  4. Zdjęcia w filmie – docinanie, dodawanie efektów (prosta animacja zdjęć)
  5. Korekcja barwna materiału wideo i zdjęć za pomocą filtrów
  6. Dodawanie muzyki
  7. Eksport gotowego pliku

Dodatkowo na kursie szybko omówię podstawy filmowania np. smartfonem, m.in. jak ustawić się względem światła, jak dobrze wypaść podczas rozmów przez kamerkę w komputerze.

Wymagania: własny komputer/laptop z system operacyjnym Windows 10, dostęp do szybkiego internetu, podstawowa umiejętność obsługi Windows i chęć do nauki.

PROWADZENIE
Piotr Ogiński – montażysta, absolwent PWSFTviT w Łodzi. Jego prace były pokazywane na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach, m.in. Berlin Music Video Awards, Sehsüchte (Poczdam, Niemcy), Equinoxio film festiwal (Bogota, Kolumbia), Nowe Horyzonty, Transatlantyk (nagroda za najlepszy film krótkometrażowy), Festiwal Kamera Akcja (nagroda za najlepszą etiudę studencką oraz nagroda dystrybucyjna za film dokumentalny). Bogate doświadczenie zawodowe w zakresie montażu fabularnego, dokumentalnego, reklamowego, teledysków, form eksperymentalnych i animowanych.

Webinaria są prowadzone w ramach programu Forum Kultury Mazowsze – Wsparcie Sieci, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Programu Bardzo Młoda Kultura. Mazowieckie współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Organizatorami są Forum Kultury Mazowsze, Fundacja Obserwatorium i Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR w Radomiu.