3. Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury

Fundacja Obserwatorium współorganizowała trzecią edycję Mazowieckiego Konwentu Animatorów Kultury (wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury „Amfiteatr” w Radomiu, Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, Forum Kultury Mazowsze i Mazowieckim Instytutem Kultury).

Podczas Konwentu odbyło się uroczyste otwarcie Programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie”, którego jesteśmy partnerem. W programie znalazły się ponadto: uroczyste podpisanie Samorządowej Karty dla Kultury przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, różnorodne warsztaty, tematyczne wizyty studyjne, imprezy integracyjne w CSW „Elektrownia” i MOK „Amfiteatr” w Radomiu, a także wieczorny spacer po mieście. Gospodarzem wydarzenia było Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury to wydarzenie adresowane do osób zajmujących się animacją kultury oraz edukacją kulturalną, a jego celem jest spotkanie i integracja środowiska animatorów kultury oraz pracowników edukacji kulturalnej pracujących w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, szkołach, a także osób będących niezależnymi liderami życia lokalnego, artystów z zacięciem społecznikowskim i wszystkich tych, którym bliskie są zagadnienia animacji kultury.

Strona Konwentu: www.konwent-animatorow.pl