Fundacja Obserwatorium i 2ClickPortal zapraszają na szkolenie dotyczące pozyskiwania środków z programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury.
Termin szkolenia: 28.04.2021 w godzinach 10:30 – 14:30
Program szkolenia obejmuje następujące tematy:
- Czym jest konwersja cyfrowa;
- Podstawy myślenia projektowego:
- Diagnoza potrzeb,
- Cele projektu,
- Określenie grupy docelowej;
- Konceptualizacja projektu:
- Diagnoza sytuacji i uzasadnienie projektu,
- Opis poszczególnych działań (modułowanie działań),
- Promocja projektu,
- Inne.
- Analiza Regulaminu programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury;
- Omówienie formularza wniosku;
- Przykłady konkretnych rozwiązań technologicznych do zastosowania w ramach projektu (sprzęt, wyposażenie i usługi związane z digitalizacją i dostosowaniem oferty do działań online);
- Przykłady konkretnych szkoleń podnoszących kompetencje zespołu pracowników instytucji w zakresie obsługi zakupionego sprzętu i wyposażenia oraz w zakresie wdrażania projektu (np. montaż materiałów filmowych, tworzenie podcastów, diagnoza online, rozwój publiczności, wykorzystanie narzędzi internetowych w promocji, zarządzanie projektem);
- Przykłady konkretnych szkoleń podnoszących kompetencje zespołu pracowników instytucji w zakresie obsługi zakupionego sprzętu i wyposażenia oraz w zakresie wdrażania projektu (np. montaż materiałów filmowych, tworzenie podcastów, diagnoza online, rozwój publiczności, wykorzystanie narzędzi internetowych w promocji, zarządzanie projektem).
Do udziału w szkoleniu zapraszamy dyrektorów i managerów domów, ośrodków i centrów kultury.
Szkolenie jest odpłatne. Koszt udziału w szkoleniu wynosi 120,00 zł brutto.
Link do szkolenia dostaną Państwo na podany adres e-mail.
Prowadzenie: Karol Wittels
Socjolog i politolog, absolwent Podyplomowego Studium Menadżerów Kultury SGH. Badacz kultury, autor ponad 40 raportów dotyczących sektora kultury. Współautor dokumentów strategicznych dla instytucji kultury oraz samorządów. Przez ponad 6 lat w TR Warszawa odpowiadał ze pozyskiwanie funduszy i zarządzanie projektami finansowanymi ze środków zewnętrznych. Trener i wykładowca z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Prowadzi autorskie zajęcia z zakresu zarządzania projektami kulturalnymi w Instytucie Kulturoznawstwa SWPS. Fundraiser współpracujący z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi.